BİZ KİMİZ?

2011 yılında Türk Milliyetçileri tarafından kurulmuş başka hiçbir kurum ile bağı olmayan bir gönüllü birliği olarak çalışmaya başlayan Kurt-Ar 2016 yılında “Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği” adı altında resmiyet kazanmıştır .
Savaş bölgeleri başta olmak üzere acil yardıma ihtiyacı olan soydaşlarımıza, imkanların elverdiği ölçüde, yardım ulaştırmayı hedefleyen Kurt-Ar tamamen bağışçıların destekleri ile çalışmalarını yürütmektedir. Bugüne kadar Kurt-Ar’a emanet edilen tüm ayni ve nakdi yardımlar bizzat kendi gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edilmiş ve kesinlikle başka aracılar kullanılmamıştır. Maddi yardım dışında savaş bölgelerindeki eğitim ve kültür faaliyetleri de aralıksız devam etmektedir.

Tüm yardım faaliyetlerinde aşağıdaki maddeler Kurt-Ar gönüllülerinin vazgeçilmez ilkeleri olmuştur:

- Kurt-Ar tüm faaliyetlerinde öncelikle Allah rızasını ardından da Türk Milletinin refahını gözetir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne zarar verebilecek hiçbir faaliyet içerisinde bulunmaz.

- Kurt-Ar faaliyetlerinde hiçbir ismi ön plana çıkarmaz. Yapılan işin sadece bir aracılık olduğunu bilir. Şayet faaliyet sırasında bir isim duyurulacak ise bu sadece bağışçının ya da Kurt-Ar’ın ismidir.

- Yardım sırasında öncelik soydaşlarımıza ait olsa da ihtiyaç sahibi başka bir milletten ise ona da yardım etmekten asla imtina etmez. Öncelik tanımak dışında kesinlikle ırk ayrımı yapılmaz.